SuperFury.pl

Wagi sklepowe cechujące się największą precyzją

Wagi sklepowe

Wagi sklepowe

Niektóre branże wymagają niemalże zegarmistrzowskiej precyzji jeżeli chodzi o wskazania towaru. Dotyczy to między innymi różnego rodzaju laboratoriów, aptek oraz zakładów jubilerskich. W tego typu placówkach niezbędne jest stosowanie najwyższej jakości wag precyzyjnych. Czym charakteryzują się tego typu urządzenia, co różni je od siebie i co warto wiedzieć na ich temat? Szereg przydatnych informacji, które mogą się okazać niezwykle pomocne przy zakupie – poniżej. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Pierwszym typem są wagi sklepowe jubilerskie, które podzielić można na dwa rodzaje. Są nimi urządzenia przeznaczone do bezpośrednich rozliczeń oraz do handlu ogólnego. Pierwsze z nich są oznaczane symbolem R, który stwierdza, iż spełniają one wszystkie niezbędne wymagania przepisów odnośnie bezpośredniego obrotu handlowego. Wagi jubilerskie do bezpośrednich rozliczeń wyposażone są dodatkowy wyświetlacz prezentujący wskazania urządzenia. Stosuje się je bezpośrednio podczas transakcji kupna/sprzedaży.

Wagi sklepowe przeznaczone do handlu ogólnego także podlegają legalizacji, lecz nie posiadają wspomnianego powyżej oznaczenia w postaci litery R. Służą one do wyznaczania masy poszczególnych wyrobów jubilerskich.

Następnym rodzajem są wagi sklepowe apteczne, które dzieli się na dwa rodzaje. Pierwsze z nich to modele pozbawione wbudowanej kalibracji. Cechują się one dużą precyzją działania i posiadają legalizację. Są one przystosowane do kalibracji z wykorzystaniem zewnętrznego odważnika, która wykonać musi osoba obsługująca urządzenie. Spotkać można się także z wagami aptecznymi wyposażonymi w zewnętrzny system kalibracji, we wnętrzu których znajduje się specjalny odważnik pozwalający na automatyczną kalibrację. Taka waga umożliwia utrzymanie dokładności pomiarów podczas codziennej eksploatacji urządzenia, bez konieczności ingerencji osoby obsługującej sprzęt. Każde z wymienionych powyżej urządzeń charakteryzuje się bardzo wysoką precyzją pomiaru przy jednoczesnej prostocie obsługi.

Tagi: , ,

© 2016 - 2022 SuperFury.pl